Zdrowy Kręgosłup

Ból kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego

Ból kręgosłupa we wszystkich jego odcinkach – szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, to jedne z najczęściej występujących dolegliwości współczesnego świata. Dotyczą zarówno osób dorosłych, starszych, jak i młodzieży. Schorzenia te wynikają z zaniedbań i szkodliwego stylu życia. Związane są przede wszystkim z nadmierną otyłością i unikaniem aktywności fizycznej. W wyniku wiotczenia mięśni okalających kręgosłup i dużego nacisku na kręgi dochodzi do różnych zwyrodnień kręgosłupa i schorzeń. Nieleczone urazy kręgosłupa mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

zdrowy-kręgosłup

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup – zasady

Osoby zmagające się z bólami kręgosłupa różnego pochodzenia mogą je likwidować lub niwelować dzięki ćwiczeniom i szeroko pojętej profilaktyce. Trening na Zdrowy Kręgosłup to system ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Zwiększana jest wytrzymałość mięśni wpływających na stabilizację kręgosłupa. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie, jednocześnie ucząc prawidłowych nawyków ruchowych.

Zestawy ćwiczeń na zdrowy kręgosłup powinny być dobierane ze względu na ból określonego odcinka kręgosłupa – lędźwiowego, piersiowego lub szyjnego.