Co daje trening z trenerem osobistym?

Trener osobisty nie jest już specjalistą, z którego usług korzystają gwiazdy. To normalny zawód i specjalista dostępny dla każdego. Osoby, które raz spróbowały tej formy współpracy nie chcą wracać do samodzielnie układanych treningów. Jeśli chcesz schudnąć, poprawić swoją kondycję lub przygotować się do zawodów sprawdź, co daje trening z trenerem personalnym.

  1. Trening dopasowany do potrzeb i możliwości

Trener osobisty jest tylko do Twoje dyspozycji – musi Cię poznać, określić słabości, zalety i możliwości. Informujesz go o wszystkich problemach zdrowotnych i wskazujesz cel, który chcesz osiągnąć. Informujesz, kiedy możesz ćwiczyć, jak i co najczęściej jadasz. W oparciu o wszystkie te informacje trener personalny rozpisze trening, często długoterminowy.

W ten sposób masz pewność, że nie stanie Ci się krzywda podczas wykonywania ćwiczeń, nie znudzisz się i szybko, ale zdrowo, osiągniesz wyznaczone cele. Trener indywidualny zawsze będzie dopasowywał się do swojego klienta, dbając o jego dobre samopoczucie. Nie będziesz potraktowany masowo i anonimowo, jak dzieje się to w klubach fitness czy siłowniach.

  1. Obiektywne mierzenie postępów

Zadaniem trenera personalnego jest kontrolowanie postępów swojego podopiecznego. Dzięki jego pracy nie będziesz obsesyjnie sprawdzać swojej wagi ani martwić się, że cały wysiłek idzie na marne. Trener osobisty uważnie Cię obserwuje i potrafi wyłapać moment, w którym obecnie stosowane ćwiczenia nie dają rezultatów takich, jak powinny. Dzięki temu jest w stanie szybko zareagować i zmienić program treningowy.

Szczerość przed sobą samym w treningach i procesie odchudzania jest bardzo ważna – trener indywidualny jak najbardziej w tym pomoże. Jasno i konkretnie określi, jakie postępy robisz i co zmienić, jeśli wyraźnie ich brakuje.

  1. Porady dietetyczne

Trenerami personalnymi nie są przypadkowe osoby zainteresowane aktywnością fizyczną. To wykształceni specjaliści, którzy mają wiedzę z zakresu treningów, odchudzania, kontuzji, fitnessu oraz dietetyki. Nie mogą równać się  dietetykiem, ale do ich zadań należy także rozpisanie diety i zasad żywienia, pomocnych w osiąganiu założonego celu.

Trener osobisty wskaże, które produkty i w jakich ilościach powinieneś jeść przed i po treningu, jakiej żywności musisz się wystrzegać, a która będzie dla Ciebie najlepsza. W ustalanie menu weźmie pod uwagę Twój system pracy, ulubione potrawy i możliwość przygotowania posiłków. Co więcej – do trenera osobistego możesz zadzwonić zawsze wtedy, kiedy masz wątpliwości. Nie musisz korzystać z porad o niepewnym źródle.

  1. Wsparcie i motywacja podczas kryzysów

Każda osoba, która zaczyna regularne treningi musi zmierzyć się z kryzysami. Dla większości jest to miejsce, w którym kończą swoją przygodę z fitnessem lub odchudzaniem. Osoby, które ćwiczą z trenerem personalnym łatwiej mogą przezwyciężyć te chwile słabości. Osobisty trener będzie motywował Cię na wszystkie sposoby. Jest on po trochu przyjacielem i coachem, który odgaduje, co chcesz usłyszeć, żeby nie stracić zapału do dalszych treningów.

Trenerowi osobistemu możesz zwierzyć się z wszystkich obaw – zawsze usłyszysz dobre słowo i zachętę do dalszej pracy nad sobą.

  1. Elastyczny czas pracy

Jedną z największych zalet współpracy z trenerem jest jego elastyczny czas pracy. Nie musisz trzymać się sztywnych godzin ustalanych w klubach fitness. Nie musisz też korzystać z siłowni w określonych godzinach. Jeśli masz czas na trening tylko rano – umawiasz się z trenerem na rano lub na dowolną godzinę, która pasuje obu stronom.

Co więcej, możesz wybrać sobie miejsce, w którym będziesz wykonywać swój trening. Może to być Twój dom, sala fitness, dowolnie wybrana siłownia lub plener.

Trening z trenerem personalnym to dobry pomysł dla każdego – osób szczupłych i otyłych, wysportowanych i zaczynających przygodę ze sportem. Kto raz skorzysta z tej usługi i doświadczy indywidualnej opieki i pełnego skupienia na sobie i swoich postępach, ten nie będzie chciał przestać. Nawet po osiągnięciu założonych celów.