30 lat minęło jak jeden dzień i co dalej

Często mówi się o tym, że kobiety, gdy kończą 30 lat odczuwają pierwsze symptomy starzenia się. Niektórzy mawiają ,, Trzydziestolatka na zakręcie, czyli przedwczesny kryzys wieku średniego”.

Do niedawna o kryzysie wieku średniego mówiło się w kontekście czterdziestolatków. Dziś problem wewnętrznego wypalenia i poczucia straty szans na lepszą przyszłość dotyka ludzi znacznie młodszych – już w okolicy trzydziestych urodzin.  Zauważamy, że wiele w życiu nam umyka, że dni przeciekają między palcami. Każdy dzień wygląda tak samo. Wpadamy w rutynę bojąc się wyjść ze swojej strefy komfortu. Kolejne dni wyglądają podobnie. Gdzieś w tym wszystkim zatracamy idee, wartości  i potrzeby.

Natalia Filipp

My kobiety dodatkowo odczuwamy upływy czasu. Gdy byłyśmy małe odliczałyśmy dni do osiemnastki. Licząc na to, że zdmuchnięcie 18 świeczek otworzy nam drzwi do dorosłego, fascynującego życia. Wieku trzydziestu lat jesteśmy już w pełni samodzielne wykształcone, emocjonalnie dojrzalsze. Ale jest jedna kwestia, która daje się nam we znaki. To UPŁYW CZASU, który leci nieubłaganie.

Czujemy, że nasz organizm nie regeneruje się tak szybko, jak kiedyś. Skóra zmienia swoja sprężystość, musimy dbać o dietę, sen, licząc na to, że choć w niewielkim stopniu uda się nam oszukać czas, jednak w głębi serca czujemy, że to niemożliwe. To są tylko fizyczne oznaki starzenia się, a tak naprawdę wiek pracuje na naszą korzyść. Najważniejsze, to przeżyć życie najlepiej jak potrafimy. Dbać o zdrowie, kondycję fizyczną, relacje z bliskimi, pielęgnować pasje i prawdziwe przyjaźnie. Teraz jest czas na to, aby dbać o siebie od strony sprawności fizycznej, która pomoże nam łagodniej przeżyć starość. Zmieniając styl życia i dbając o higienę życia codziennego możemy oszukać płynący czas. To na co zapracujesz teraz, będzie widoczne za kilka lat.

W kolejnym artykule szczegółowo omówię trzy podstawowe czynniki, które pomogą Ci cieszyć się zdrowiem, lepszym samopoczuciem i wyglądem.

  1. Aktywność fizyczna
  2. Dieta
  3. Regeneracja

Do usłyszenia.