BODYPUMP ® LES MILLS

BODYPUMP

BODYPUMP® to oryginalny program ćwiczeń stworzony i rozpowszechniony przez firmę Les Mills, która na co dzień stacjonuje w Nowej Zelandii. BODYPUMP® to przede wszystkim trening z wykorzystaniem sztangi, który wzmocni i ukształtuje twoją sylwetkę oraz poprawi wytrzymałość siłową. Skuteczność i efektywność tego treningu oparta jest o sprawdzoną formułę zwaną THE REP EFFECT™. Polega ona na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem umiarkowanych ciężarów przy dużej liczbie powtórzeń. Dzięki temu efektywnie  redukujesz tkankę tłuszczową, a Twój układ mięśniowy staje się silniejszy i wytrzymalszy. W konsekwencji budujesz coraz to lepszą kondycję. W trakcie sesji treningowej wykonujesz ćwiczenia takie jak: przysiady, podrzuty, pompki.

Budowa lekcji BODYPUMP®  

Lekcja  BODYPUMP ® to 55 min intensywnego treningu. Pierwszym etapem jest rozgrzewka całego ciała, podczas której wykorzystuje się małe obciążenia. Po rozgrzewce rozpoczyna się cześć główna obejmująca ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych. Cechą charakterystyczną treningu jest to, że układ ćwiczeń i muzyka stosowana jest przez okres trzech  miesięcy. Po upływie tego czasu zestaw ćwiczeń ulega modyfikacji i zmianie.

Korzyści z treningu BODYPUMP®

BODYPUMP® jest treningiem ogólnorozwojowym – pomaga w modelowaniu i kształtowaniu wszystkich najważniejszych partii ciała. Aby zauważyć zadowalające efekty warto uczęszczać na treningi min 2-3 razy w tygodniu z zachowaniem jednodniowego odstępu pomiędzy treningami, by organizm miał czas na regenerację. Trening ten można łączyć z innymi formami aktywności, np. z treningiem cardio, co przynosi znakomite efekty, poprawia kondycję, redukuje nadmierną tkankę tłuszczową, wzmocnienia układ mięśniowy. Wizualnymi efektami są wyrzeźbione ramiona, szczupła talia, zgrabne nogi i pośladki oraz płaski brzuch. Co najważniejsze BODYPUMP® jest ułożony w taki sposób, że nie powoduje nadmiernego przyrostu masy mięśniowej.

Efekty trenigu :

  • wyrzeźbienie mięśni, a nie ich rozbudowa,
  • wzmocnienie całego ciała,
  • zwiększenie wytrzymałości siłowej,
  • usuwanie tkanki tłuszczowej,
  • napięcie i ujędrnienie skóry,
  • poprawienie wydolności fizycznej.

Serdecznie zapraszam do wspólnego treningu!

  • Poniedziałek  godz. 19.15  Holmes Place Hilton
  • Środa  godz. 19.10 Holmes Place Hilton
  • Piątek godz. 9.15. Calypso Arkadia

Do zobaczenia :)