Jak zostać instrukotrem fitness

 

Kurs instrukotra fitness

Jak zostać trenerem  fitness? Chodzisz do klubu fitness długie lata i nie wiesz, co dalej? Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni kurs? Tajemnica sukcesu dobrego instruktora fitness to nie tylko ponadprzeciętna sprawność fizyczna, lecz również umiejętności interpersonalne. Ważnym elementem jest też osobowości trenera. Instruktorzy wywierają znaczący wpływ na swoich podopiecznych. Czy zawsze są to pozytywne oddziaływania? Jaki powinien być szkoleniowiec? Dobry trener powinien być przede wszystkim pedagogiem i wychowawcą oraz wzorem do naśladowania.

Czego można nauczyć się na kursie?

Dla czego warto się szkolić i dbać o wykształcenie ?

W chwili obecnej na rynku jest bardzo bogata oferta szkoleń fitness. Ciężko wybrać to jedną najlepszą szkołę, jeżeli w ogóle taka istnieje. Każde szkolenie prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę jest godne uwagi! Warto się uczyć nowych ujemności od ludzi, którzy posiadają doświadczanie oraz wiedzę.

 

Kursy fitness często odbywają się w systemie zjazdów w weekendy. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z zawodem instruktora przeznaczone są kursy początkowe. By przystąpić do takiego szkolenia często wymagane jest przynajmniej półroczne uczestnictwo w zajęciach fitness i zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu. Długość kursu zależy od szkoły. Może się wahać od dwóch dni do kilku miesięcy. Podczas szkoleń uczestnicy uczą się pracy z muzyką, planowania zajęć, podstawowych kroków, komunikacji z grupą.

W przypadku, gdy instruktor posiada minimum roczny staż pracy może przystąpić do kursu uzupełniającego lub warsztatów. W trakcie takiego szkolenia instruktorzy poszerzaj wiedzę na temat wybranej formy zajęć fitness np. trening funkcjonalny lub stretching. Oprócz tego nabywają wiedzą teoretyczną z zakresu fizjologii wysiłku i zasad prawidłowego odżywiania.

 

Jak zacząć?

Wybierz kurs, który trwa nie krócej niż 5 tygodni. Wówczas będziesz mieć gwarancję, że zdobędziesz podstawowe umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć grupowych fitness.

Następnie zastanów się, które formy fitness Cię inspirują. Wybór jest bogaty możesz prowadzić zajęcia body & mind lub zajęcia taneczne. Gdy wybierzesz swoją specjalizację zaplanuj drogę rozwoju zawodowego. Nie spoczywaj na laurach. Jedno szkolenie to za mało i nie sprawi, że będziesz od razu dobrym trenerem fitness. Rozszerzenie ścieżki zawodowej w przypadku zawodu instruktora fitness jest bardzo ważnym czynnikiem, który sprawia, że staniesz się profesjonalistą. Rozwój zawodowy jest procesem przebiegającym przez większość życia. U każdego rozpoczyna się w innym wieku, jednak zawsze związany jest z rozwojem umiejętności, zdolności, wiedzy, oraz cech osobowości odnoszących się do pracy zawodowej.